برای پرداخت مستقیم و رفاه کاربران سایت فروشگاهی درگاه بانکی دلخواه خود را به سایت اضافه کنید. اضافه کردن درگاه بانکی به فروشگاه اینترنتی برای یک شرکت فعال در زمینه طراحی فروشگاه اینترنتی یک امتیاز است. فرض کنید شما مالک یا مدیریت یک سایت فروشگاهی حرفه‌ای را بر عهده دارید. کاربران از طرق مختلف وارد سایت شما می‌شوند و اجناس را انتخاب می‌کنند و قصد خرید دارند.
اگر بخواهید به روش سنتی و قدیمی که سایت فروشگاهی در گذشته انجام می‌داد پیش بروید، قطعاً کاربران خود را از دست خواهید داد. آنها باید به زحمت راضی و حساب بانکی شما را پرداخت کنند کد رهگیری را در سایت قرار دهند و شما تأیید کنید و اجناس را ارسال کنید که زمان‌بر هم خواهد بود.

معرفی دو درگاه بانکی
دو راه برای پرداخت الکترونیک در سایت فروشگاهی وجود دارد. یا شما به وسیله درگاه‌های بانک ملی و صادرات و سایر بانک‌ها بدون هزینه اضافی پرداخت می‌کنید و یا به صورت غیر مستقیم و با پرداخت هزینه واسطه با درگاه‌ پارسپال و درگاه‌ زرین پال و امثال آن خرید کنید که روش جایگزین مورد اول محسوب می‌شود.
زمانی که شما به دنبال گرفتن نماد الکترونیک هستید، باید از درگاه‌های بانکی مستقیم استفاده کنید. اما اگر وقت و یا پیگیری‌های لازم را که راحت هم نیست ندارید می‌توانید از روش غیر مستقیم استفاده کنید.
در این روش شما به شرکت ارائه‌دهنده متصل و سپس آنها شما را به درگاه‌های متنوع بانکی متصل می‌کنند. افزونه‌های مورد نظر جهت درگاه‌های بانکی هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی برای سایت فروشگاهی موجود هستند.